Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Rose McGowan

5. 2. 2008

Nevěří v pravidla ani na druhé šance, před dětmi dává přednost psům a sbírá věci patřící Marlene Dietrich. A co si o ní kdo myslí, je jí úplně jedno.

Rose se narodila 9. září 1973 plus mínus dva roky. Její matka je Francouzska, otec Ir a na svět ji přivedli v Itlálii. Konkrétně ve Florencii, kde v té době žili v komunitě "Božích dětí", jakési hipísácké sektě. Jak známo, vyznavači volné lásky mají na starosti jiné věci než schraňování rodných listů a sama Rose nikdy nepovažovala za důležité vypovídat o svém věku vždy zcela pravdivě. Z ideologie Božích dětí si Rose "moc nepamatuje, ani si není jistá, že vlastně někdy byla jasná jejím rodičům." Každopádně jí vděčí za minimálně pět sourozenců a dětství strávené na venkově po boku čtyř krys, tří psů, dvou králíků a dvou ptáčků. Když jí bylo asi deset, celá rodina se přestěhovala do Ameriky a rodiče se bez prodlení rozvedli. Volnomyšlenkářské Rose, do té doby mluvící pouze italsky, nastaly těžké časy. "Po příchodu do Oregonu jsem měla gétskké období. Měla jsem špičaté černé vlasy a děti po mně házely věcmi," vzpomíná. Ve čtrnácti ji díky jejímu šokantnímu zjevu i chování poslali na protidrogové léčení, byť prý žádné drogy nebrala. Rose se to hluboce dotklo, utekla odtamtud a další rok žila na ulici. V patnácti se s rodiči rozloučila definitivně, od té doby je "oficiálně samostatná". Střední škola nebyla nic pro ni ("Vetšinu času jsem vysedávala v gay barech, tam mě brali."), takže se živila příležitostnými pracemi - a odstěhovala se do Los Angeles. Díky otcovým kontaktům v uměleckých kruzích Rose ještě v Evropě nafotila pár reklam pro časopisy, teď přišel čas přesedlat na obrázky, co se hýbou. Naštvaná mladá rebelka přesně pasovalo do nového nezávislého filmu s výstižným názvem Zkurvená generace, přičemž "nezávislý" je v tomto případě synonymem pro "plný estrémního násilí a sexu". rose se to líbilo natolik, že si později u stejného režiséra zahrála ve filmu Zkurvená nuda. Nadále mířila přímo na film, mihla se vyvražďovačkou Vřískot, ale když si uvědomila, že ji často odmítnou obsadit jen proto, že "je málo známá", vzala roli v "rozjetém" seriálu Čarodějky. Natáčení si (většinou) užívala, ale když jí nabídli, aby se po vzoru svých dvou seriálových sester stala výkonnou producentkou, odmítla, protože z toho nekoukaly žádné peníze navíc. Po osmé sezoně se usnesla, že už je známá dostatečně, a oznámila, že s čarováním končí. Rozhodla tak i o konci seriálu.

"Kdybych žila kdysi dávno v Salemu, upálili by mě na Hranici"

Což o to, známou se sice stala, ale filmové role se stejně nehrnuly. Zdali se to změní poté, co si zahrála tanečnici se samopalem místo nohy v Planetě teror režiséra Roberta Rodrigueze, těžko říct. Každopádně ji role obohatila, a to přímo o režiséra samotného. Kvůli jejich vztahu se uspíšil (nebo zcela inicioval) rozpak Rodriguezova šestnáctiletého manželství. Minulý měsíc se prý zasnoubili. Roseiny milostné eskapády by vůbec vydaly na samostatný článek. Sice o sobě s nadsázkou říká, že je "muž s velmi pěknými ňadry", a jako my všechny milovala Brandona z Beverly hills 90210, ale mužů měla spoustu a většinou připomínali spíš Dylena. Její nejznámější vztah byl s muzikantem Marilynem Mansonem, byli tři roky zasnoubnei. Skončila to Rose, vadil jí prý "rockerský způsob života". Rose je vůbec plná protikladů. Nejdřív prohlásí, že byla mnohem větší satanista než Manson a hned poté, že lidé se mylně domnívají, že když žila s pouškem, musí být ama pěkně cáklá. Prý je ten typ, co sedí doma a peče koláčky. Načež přišla na předávání hudebních cen úplně nahá, jen lehce omotaná nějakou rybářskou sítí...

Z deníčku

• Ráda se strojí jako ženy ve čtyřicátých letech, její módní ikony jsou Ava Gardner a Marlene Dietrich.

• Nikdy se neopaluje a nejraději má zimu, protože její bledá pleť vypadá nejlépe.

• Nesnáší ryby a nikdy nejí sushi.

• jejím poznávacím znamením je výrazná rudá rtěnka.

• Dobře zpívá, můžete jí slyšet i na alebech Marilyna Mansona.

• Letos si zlomila tři prsty na noze a při autonehodě jí airbag vrazil brýle do očí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář