Jdi na obsah Jdi na menu
 


Phoebe Halliwell

5. 2. 2008

Jméno: Phoebe Halliwell
Datum narození: 2. 11. 1975
Stav: Vdaná za Coopa
Rodina: otec Victor Bennett, matka Patricie Halliwell, babička Penny Halliwell, sestry Prue, Piper a Paige
Děti: Tři dcery
Povolání: Hosteska, Asistentka v aukční síni Buckland, Senzibilka v hotelu Neptun, Redektorka v Bay Mirror
Znamení: Štír
Schopnosti: Předtuchy, Levitace, Empatie
Série: 1. - 8.

Biografie

Phoebe je nejmladší dcerou Patty Halliwell a Victora Bennetta a do příchodu Paige byla považována za nejmladší ze sester vůbec. Jako jediná se narodila v domě, a možná proto měla vždy tak trochu sklony ke zlu. Po smrti babičky se Phoebe vrátila z New Yorku do rodného domu, aby zde žila se svými sestrami. Prue narozdíl od Piper nebyla z jejího příjezdu nadšená, protože to mezi nimi vždy vřelo a Phoebina tehdejší povaha tomu taky moc nepřispěla. Jejich vzájemné vztahy se vylepšily tím, že ze sester se staly čarodějky, mimochodem právě díky Phoebe, která přečetla kouzlo na obnovení moci tří z knihy stínů.

První schopnost, kterou Phoebe získala byly předtuchy, dokázala předpovídat budoucnost, nebo vidět minulost. Tato schopnost nejednou zachránila sestrám život, ale do přímého boje se moc nehodila. Phoebe se tedy začala učit bojové umění, což se jí dařilo velmi dobře a k tomu se jí velmi hodila její další schopnost - levitace. Poslední moc, kterou získala byla empatie, dokáže cítit pocity jiných lidí.

Ačkoli to byla vždy nezodpovědná rebelka, tak se postupem času změnila a vrátila se na univerzitu, kterou úspěšně dokončila. Našla si dobrou práci v novinách Bay Mirror, kde vedla velmi úspěšnou rubriku s názvem "ask Phoebe". Z Phoebe se tak stala mladá, krásná, inteligentní a vyrovnaná žena. Podíl na její změně také nesla smrt Prue, která ji v tomto ohledu velice ovlivnila.

Phoebin milostný život byl velmi pestrý a prožila spoustu nevýznamných románků. Jednoho dne však poznala Cola Turnera - Belthazora, démona. Ten jí změnil život. Jejich vztah byl opravdu bouřlivý... Cole se stal zdrojem zla a oženil se s Phoebe, která s ním otěhotněla. Dítě však bylo potomkem zdroje zla a Phoebe ovlivňovalo, takže se rázem stala královnou podsvětí. Navzdory tomu všemu je Phoebe dobrý člověk, a tak Cola spolu se sestrami zničila. Krátce nato, vinnou Věštkyně (pravá ruka zdroje), přišla i o své dítě. Cole si ale našel skulinku a vrátil se do světa živých, avšak jediné o co mu šlo byla Phoebe. Ta ho však už nemilovala a tak ho nakonec definitivně zničila!

Další důležitý vztah v jejím životě měla s Jasonem Deanem - majitelem novin, kde Phoebe pracuje. Jejich vztah nabral rychlého konce, když se Jason dozvěděl, že Phoebe je čarodějka. Krátce potom měla Phoebe předtuchu o její budoucnosti a o dítěti, které se jí narodí. Aby našla otce pro své dítě neváhla použít svou moc a díky její pestré minulosti královny podsvětí jí rada zvaná tribunál odebrala schopnosti. Phoebe zjistila, že bez empatie už nedokáže pracovat na plný uvázek a tak odešla na dlouhou dovolenou. V době její nepřítomnosti za ní zaskakoval sympatický mladík Leslie, do kterého se Phoebe ihned zakoukala. Ovšem ukázalo se, že je to jen další nevýznamný románek. Čas šel dál a tribunál se rozhodl Phoebe vrátit její schopnosti a Phoebe se tak mohla vrátit do práce. Nedlouho potom prožívá další románek, tentokrát s bývalým démonem Drakem.

Poté, co sestry nafingovaly svou smrt, Phoebe příjmá na krátký čas novou identu, začala před veřejností vystupovat jako Julie Bennet a hned se seznamuje s Dexem, který má ateliér ve stejné budově kde Phoebe pracuje. Věci se pohnou a díky kouzlu, které seslala Billie, se Phoebe s Dexem vezmou. V tu chvíli bylo jasné, že Phoebe musí říct pravdu... Dex sice přijal to, že je čarodějka, ale nezávisle na tom se s Phoebe rozešel.

Phoebe se tedy rozhodla, že se bude na plno věnovat práci v novinách. Starší jí chtěli nějak pomoci a tak poslali amora - Coopa, aby Phoebe pomohl najít pravou lásku, ovšem Coop se do ní sám zamiloval. Phoebe jeho city opětovala a po závěrečné bitvě měli krásnou svatbu v magické škole. I v práci se jí dařilo a její rubrika v Bay Mirror dostala nový směr, nyní se jmenuje "Phoebe's finding love" Na konec se jí tedy splnil sen o rodině a s Coopem vychovává tři krásné dcery.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

F Í Í Í Í HA

(FÍBÍ, 15. 4. 2008 17:39)

TO JE KRÁSNÝ JÁ JSEM TAKKKKLE MOC ŠTUSTNÁ ŽU SEM NA INTRRNETU PROTUŽE SE M JA FÍBÍ