Jdi na obsah Jdi na menu
 


Paige Matthews

6. 2. 2008

Jméno: Paige Matthews
Datum narození: 2. 8. 1977
Stav: Vdaná za Henryho Mitchella
Rodina: otec Sam Wilder, matka Patricie Halliwell, babička Penny Halliwell, sestry Prue, Piper a Phoebe
Děti: Syn a dvě dcery (dvojčata)
Povolání: Recepční v South Bay social services, dočasná zaměstnání v pracovní agentuře, Ředitelka v magické škole
Znamení: Lev
Schopnosti: Přitahování, Přenášení, Léčení
Série: 4. - 8.

Biografie

Paige Matthews se narodila jako čtvrtá a poslední dcera Patricie Halliwell. Její otec však není Victor, ale světlonoš Sam Wilder. Což z ní dělá nevlastní sestru Prue, Piper a Phoebe Halliwellových. Bohužel se svými sestrami nemohla vyrůstat, protože vztahy mezi čarodějkami a světlonoši byly v době jejího narození přísně zakázané. A Tak se Patty a Sam rozhodli, že jí odloží a jak se rozhodli, tak se také stalo a Paige vyrůstala mimo svět magie a kouzel. Její adoptivní rodiče ji velice milovali, ale bohužel zemřeli při nešťastné automobilové nehodě. Paige přežila jen díky své světlonošské polovičce a přenesla se z nabouraného vozu. Tato událost jí změnila a donutila jí dodělat si školu.

O pár let později si našla zaměstnání a vedla vcelku obyčejný život. To se však změnilo, když zemřela Prue. Piper se jí snažila oživit různými kouzly a nevědomky přivolala Paige. Vznikla nová moc tří a Paige se svými nevlastními sestrami pomstila smrt Prue. Nejdřív moc nechápala, co se to s ní děje, ani co to obnáší být čarodějkou. Navíc nevycházela s Piper, protože ta odmítala přijmout za Prue jakoukoliv náhradu. Nakonec se Paige pomalu vžila do čarodějného života a za krátkou dobu se stala plnohodnotným členem rodiny Halliwellů.

Její schopnosti se velice podobají schopnostem, které ovládala Prue, samotné přitahování je vlastně taková "skoro" telekineze. Její druhá schopnost přenášení je totožná se schopností světlonošů a kromě ní Paige ovládá spoustu dalších triků, které má po svém otci - světlonoši. Mimo jiné i léčení, které se do boje se zlem velmi hodí.

Necelý rok poté, co se Paige stala čarodějkou, se rozhodla opustit zaměstnání a naplno se chtěla věnovat magii. Stejně jako její sestry jí to po čase omrzelo a snažila se najít život bez kouzel. Pracovala v agentuře, kde brala dočasná, nebo příležitostná zaměstnání.

V jejím životě se mihlo pár vážnějších známostí. Tou první byl Glen Bellond - její přítel z dětství. Znal její "magické tajemství" a Paige si ho dokonce chtěla vzít. Využila k tomu však kouzla a to se nevyplácí, takže z tohoto vztahu sešlo. Jednou, při plnění svého dočasného zaměstnání z agentury, poznala muže jménem Richard Montana - čaroděj z magické rodiny. Nějakou dobu spolu chodili, ale i tento vztah po nějakém čase skončil a to hlavně kvůli magii.

Když zemřel Gideon a magická škola se měla zavřít, Paige protestovala a sama se zhostila úlohy ředitelky školy. Tato činnost jí však nesedla a tak její ředitelské místo převzal Leo. Nedlouho potom se seznámila s policistou Kylem Brodym, se kterým si postupně vybudovala milostný vztah. Ovšem Kyle byl posedlý pomstou. K smrti nenáviděl Avatary, jelikož si myslel, že mu zabili rodiče. Tato posedlost se mu stala osudnou a nakonec zemřel při boji právě s nimi.

Pár měsíců poté se Paige snaží najít životní rovnováhu a potkává policistu Henryho se kterým si moc dobře rozumí. Po čase s ním začně chodit a nakonec mu prozradí i to, že je čarodějka. Henry příjmá její pravou totožnost a plánují s Page svatbu. Když se vzali, Paige se stále nemohla usadit, protože v sobě potlačovala svojí světlonošskou polovičku. Ovšem po závěrečné bitvě ji přijala a začala pomáhat nové generaci čarodějek a světlonošů. Její manželství s Henrym také jen kvetlo a nakonec spolu měli syna a dvě dcerky - dvojčata.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

čarodějky

(lucina, 11. 2. 2011 14:22)

phoebe piper paige ve filmu čarodějky jste ůžasný moje sestřenice je do piper blázen a já jsem blázen do phoebe prosím pošle te mi nějaká kouzla.