Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodinná historie

6. 2. 2008

Charlotta Warrenová
Epizoda - 3x04 All Halliwell's Eve
Narozená - nezveřejněno (spekulovalo se, že by to mohlo být kolem roku 1644. Nicméně tento datum nebyl nikdy odvysílán v TV, nebyl napsán v knize ani v časopise)
Zemřela - rovněž neuvedeno
Vztah - matka Melindy Warrenové. Zakladatelka mocné čarodějné linie.
Stav - nezveřejněn
Schopnosti - žádné zvláštní, což vyplývá z toho, že se o ní příliš nemluví a ohledně jejích schopností nemají respekt, jako například k babičce Penny.
Životopis - Charlotta patřila k malému sabatu čarodějek, a to ke kolonii svobodných občanů Virginie. Dokáže kouzlit klidně i jen za pomoci bylinek a starých praktik. Za jejího těhotenství se předpovědělo, že Charlotta porodí velmi mocné a magicky nadané dítě. Nezjistil to však pouze její sabat, ale také zlá čarodějnice Ruth Cobbová. V pokusu o únos Charlotty a snahu o odebrání jejího dítěte ihned po porodu naštěstí zkrachovala (chtěla obrátit toto mocné dítě už od narození ke zlu). Sice Charlottu unesla, ale sestry, které byly poslané do minulosti, jí zachránily, a tak díky nim stihla porodit v ochranném kruhu. Zlo tedy skončilo jen u snahy získat mocnou Halliwellovic linii na svou stranu. Porodila dcerku Melindu Warrenovou.

Melinda Warrenová
Epizoda - 1x08 The Witch Is Back
Narozená - 31. října 1670 ve Virginii
Zemřela - 1. března 1692 v Salemu (Massachusetts), byla upálena za čarodějnictví.
Vztah - její matka byla z Warrenovy linie (Charlota Warrenová). Měla dceru Prudence Warrenovou. Melinda je jeden z nejdůležitějších předků sester Halliwellových.
Stav - nezveřejněn. Ví se pouze o milenci Mattheowi Tateovi, který jí chtěl ukrást její moc a kvůli němu skončila ve vězení a později byla upálena. To on informoval město Salem o jejích schopnostech. Měla také manžela, ale nikde není uvedeno jeho jméno.
Schopnosti - měla tři různé schopnosti: telekinezi, molekulární urychlování a mrazení, předtuchy. Jsou to tytéž schopnosti, kterými disponují sestry. To se nevztahuje na Paige, která je poloviční Světlonoška.
Životopis - Melinda Warrenová se narodila o svátku Halloweenu v roce 1670 ve státě Viriginie. Její matka byla Charlotta. Za svého života se Melinda vdala a při svatebním obřadu se napila z poháru, který od toho okamžiku užívá Warrenovic linie při každém dalším svatebním obřadu (včetně Piper).
V druhé části svého života se přestěhovala z Anglie do Ameriky s její dvouletou dcerkou Prudence. Její potomci nikdy nezapomněli na to, kým jsou - tedy čarodějkami. V Salemu, kde vystudovala univerzitu, se seznámila s Matthewem Tatem. O její dcerce Prudence není nikde uvedeno, kdo je její otec.
Když pak tedy začaly čarodějnické soudy v Salemu, pracovala Melinda na Marxově linii čarodějek. Melinda předpovídala příchod sester (zapsala to do Knihy stínů). Když později Melinda zjistila, že je Matthew Tate ve skutečnosti zaklínač a chce jí ukrást její schopnosti, zaklela jej do medailonku. Obyvatelé města jí svázali ke kůlu ve středu vsi, kat jí mával ohněm před očíma a když jí dovolili vyslovit poslední slova, řekla: "můžete mě zabít, ale nemůžete zabít můj rod. S každou další generací budou Warrenovy čarodějky silnější. Budou sílit a sílit, až se nakonec zrodí mocný trojlístek. Budou to tři sestry a budou nejmocnějšími čarodějkami, jaké vesmír vůbec kdy viděl." Pak kat podpálil slámu pod Melindinýma nohama a ona uhořela. Stala se nejslavnější předchůdkyní v Knize stínů.

Prudence Warrenová
Narozená - v roce 1688
Zemřela - nezveřejněno
Vztah - Dcera Melindy Warrenové
Stav - Byla vdaná, ale brzy ovdověla, jen pár let po narození dcerky Cassandry Wentworthové. Její manžel se jmenoval Michael.
Schopnosti - telekineze a jasnovidnost
Životopis - Prudence byla dcerou Melindy Warrenové. Narozená byla ve Virginii. Prudence se starala o to, aby nezapomněla žádné z kouzel. Po smrti maminky vedla Knihu stínů. Jelikož se magické schopnosti začaly dědit z matky na dceru poměrně pravidelně, získávala každá další čarodějka z Warrenovic linie větší a větší moc. Prudence si vzala muže Michaela Wentwortha poté, co mu dala znát, že je čarodějka. Dcerka byla pojmenovaná Cassandra Warrenová-Wentworthová (narozena v roce 1709). Pár let po jejím narození Michael zemřel a Prudence se stala vdovou. V roce 1714 byla ohrožena na životě a tak se jak ona, tak Cassandra přestěhovali do Bostonu (Massachusetts). Když se přestěhovala do San Francisca se svou dcerkou, zabydlela se v domě Viktoriánského stylu, jenž je postaven nad spirituálním nexusem.

Cassandra Warrenová-Wentworthová
Narozená - v roce 1709
Zemřela - v období 18. století
Vztah - dcera Prudence Warrenové. Děti - Brianna (1831) a Astrid
Stav - nezveřejněno
Schopnosti - jasnovidnost a molekulární mrazení či urychlování
Životopis - po smrti své matky se dál starala o doplňování Knihy stínů.

Astrid Wentworthová
Děti - Laura, Helena a Grace. Schopnost telenikese.

Pamela Warrenová-Bousquet
Narozená - v průběhu 18. století
Zemřela - v červenci roku 1793
Vztah - jedním z jejích předkyň byla čarodějka z rodu Warrenů
Stav - byla vdána za Qalmora ( démona, jenž zemřel v roce 2001. Byl poražen dalším démonem, který se narodil 3000 let předtím).
Schopnosti - telepatie
Životopis - Ve snaze chránit samu sebe před démonem Qalmorem, aby jí nezabil, vyzkoušela jedno kouzlo. Qalmor chtěl její schopnosti, tak na něm Pamela zakouzlila. Stalo se, že jak on do ní, tak ona sama, se do démona zamilovala. Vzali se ve Francii v roce 1783. Zhruba po deset let žili velice šťastně. Pak Pamela zemřela během Francouzké revoluce, což bylo někdy v červenci roku 1793. Po její smrti se Qalmor stáhl do ústraní a nikdy víc nezabil čarodějku. Pamela před svou smrtí očarovala přívěsek, kde uzamknula své schopnosti. Kouzlo účinkovalo až po její smrti.

Beatrice Warrenová
Narozená - v roce 1831
Zemřela - koncem 19. století
Vztah - Brianna Warren byla velice mocná čarodějka a zároveň její teta (Brianiným největším úspěchem bylo, když oddělila Lorda války: tedy Lorda Gabriela od jeho křišťálového meče. Díky použití jejích schopností telekinese jej od něj odhodila stovky mil daleko). Je nejstarší ze svých sester.
Stav - nezveřejněn
Schopnosti - telekineze
Životopis - Žila během 19. století. Její schopností byla telekinese. Během války žila v Krymu na Ukrajině, kde pomáhala v boji proti démonům. Byla vnučkou Cassandry. Ačkoliv toho o ní není známo mnoho, zasloužila se o zápis do Knihy stínů. Nejvíce se o ní mluví v epizodě "Která Prue je ta pravá?"

Piper Baxterová
Epizoda - 2x14 Pardon My Past
Narozená - září 1897
Zemřela - nezveřejněno
Vztah - Pipřin minulý život. Byla dcerou Grace Warrenové.
Stav - byla provdaná za Gorgona Johnsona (minulý život Dana). Za milence měla Lea Wyatta. Měla dcerku jménem Penelope Johnsonová.
Schopnosti - zpomalit čas
Životopis - Warrenovic čarodějka, jejíž sestřenicí byla P.Russelová a P.Bowenová, se kterými žila ve dvacátých letech dvacátého století v Halliwellovic domě. Spolu s P. Bowens se postaraly o to, aby každý budoucí život Phoebe zemřel v 30 letech.

Phoebe Russelová
Epizoda - 2x14 Pardon My Past
Narozená - 2.6.1894
Zemřela - 17.2.1924
Vztah - Phoebin zlý minulý život, byla dcerou Laury Warrenové.
Stav - svobodná
Schopnosti - pyrokinese
Životopis - Warrenovic čarodějka, jejíž sestřenicí byla P. Bowenová a P. Baxterová, s nimiž žila ve 20-tých letech dvacátého století v Halliwellovic domě. V minulém životě byla Phoebe zlá - ke zlu jí obrátil zaklínač a čaroděj jménem Anton, a to někdy kolem roku 1920. Poté, co jí dal přívěsek s amuletem, který ztrojnásobil její moc, šla proti svým sestřenkám. Chtěla je zabít a sebrat jim jejich schopnosti. Nepovedlo se jí to a nakonec zabily sestřenky jí. Už delší dobu její útok očekávaly, a tak na ní byly připravené. Když jí škrtily, vyřkly kouzlo, které každé její budoucí já v den smrti zničí. Jedinou záchranou nějakého jejího budoucího já na záchranu života, by bylo získání přívěsku.

Prudence Bowensová
Epizoda - 2x14 Pardon My Past
Narozená - červen 1895
Zemřela - květen 1970
Vztah - Pruin minulý život, dcera Gregoryho Warrena a Loly
Stav - nezveřejněn (pravděpodobně svobodná)
Schopnosti - cryokinese - zmrazovací schopnost
Životopis - pracovala jako fotografka a stále bydlela v Halliwellovic domě. Sestřenka P.Russelové a P.Baxterové. Spolu s P. Baxter se postaraly o to, aby každý budoucí život Phoebe zemřel ve 30 letech.

Francina Bowenová
Žila někdy v letech 1939 - 1986
Někdy ve 20. letech se Warrenův rod rozvětvil. Ve Viktoriánském domě se začaly pořádat večírky, které připravovaly tyto tři výše vypsané sestřenice. Bavily místní smetánku - P.Bowenová (Prue) fotila kohokoli, kdo si o to řekl a svým focením byla velmi proslavená. Její fotky byly pěkné, a tak se lidé předháněli, aby je vyfotila. Gorgon Johnson (Dan) - pro změnu vyhrával na klavír a P. Baxterová (Piper) se starala o chod baru. P. Russelová (Phoebe) se zprvu se sestřenkami přátelila v dobrém duchu, ale poté, co jí Anton obrátil ke zlu, se o dům a sestřenky přestala zajímat. ovšem to jen do okamžiku, kdy jí Anton poradil, aby je zabila a přivlastnila si jejich schopnosti. Mohl to být první mocný trojlístek z Warrenovic linie. Namísto toho se z nich staly ze tří, pouze dvě zpřízněné dobré čarodějky.
Po narození dcerky P.Baxterové (Piper) se rozhodovalo o jejím pojmenování. Piper se rozhodla, že jelikož jsou ony samy pojmenováný od "P", mělo by jméno její dcerky začínat také na písmeno P. Vybrala jméno Penelope a tím začala nová Warrenovic rodinná tradice.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář