Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodina-Historie 2

6. 2. 2008

Penelope Johnsonová-Halliwellová
Epizoda - ve vícero epizodách
Narozená - 23.6.1937 v Bostonu - Massachusetts
Zemřela - na infarkt - 5.3.1998
Vztah - dcera P. Baxterové a Gorgona Johnsona. Měla bratra pojmenovaného Gordon Johnson druhý. Porodila dcerku Patricii s mužem jménem Allan Halliwell, a to někdy kolem roku 1950 (buď je špatně datum Pennyin narozenin nebo její dcerky, ale v seriálu je to řečeno takto).
Stav - vdaná (víkrát) - první manžel byl Allan Halliwell
Schopnosti - telekineze
Životopis - stala se velice mocnou a pro démony obávanou čarodějkou, jež je brána jako následovnice slavné Melindy Warrenové. Studovala na Univerzitě. Jeden z jejích manželů se jmenoval Halliwell a i přes její další manželství si ponechala jeho příjmení. Allan byl členem hnutí Hippies. Za jeho života se Penelope soustředila hlavně na kouzla spojená s přírodou a láskou. Zkrátka a dobře - harmonie a žití v míru. V Halliwellovic domě se stále pořádaly večírky a různé sabaty. Jelikož měl o dům zájem zaklínač Nigel a zlá čarodějka Robin, pokusili se společně zabít všechny, kteří v den určený sabatu (1960) přišli. Penelope přežila, ale Allan zemřel. Po jeho smrti se Penelope rozzuřila na všechny démony a získala schopnost skládat verše, které posílaly jednoho démona za druhým na druhý břeh. Začala démony zabíjet a její květnatá kouzla jednou pro vždy uzamkla a nechala je u ledu. Je to babička Prue, Piper, Phoebe a Paige. Přestože je mrtvá, sestry jí často vyvolávají, aby se s ní poradily. Ve vyjímečných situacích se dokonce může zhmotnit. Do knihy stínů zapsala velké množství kouzel. Když byla Prue, Piper a Phoebe malé, chránila je před démony. Po té, co zemřela jejich matka Patty, držela nadále její a Samovo tajemství - o čtvrté nevlastní sestře Paige. Pro jejich vlastní dobro sestrám již za mala svázala schopnosti a ty se jim objevily až po její smrti. I po své smrti dávala na sestry pozor (například otáčením stránek z knihy stínů). Odmalička jim vštěpovala, že ženy z jejich rodu si nechávají svá příjmení a proto se Piper jmenuje stále Halliwellová. Už když si brala Patty za muže Victora Bennetta, nedovolila jí přijmout jeho příjmení. Proto když si Piper brala Lea (Penny je oddávala - je vysvěcená kněžka), nechala si své příjmení. Penny byla 6x vdaná. Dokonce se zamilovala do Nekromandra, ale s ním být nemohla, ačkoliv on sám jí také miloval. Její postava je ztvárněna herečkou Jennifer Rhodes.

Patricia Halliwellová
Epizoda - ve vícero epizodách
Narozená - 5.4.1950
Zemřela - 28.2.1978
Vztah - dcera Penelope Halliwellové a Allana
Stav - vdaná za Victora Bennetta. Později měla poměr se Světlonošem Samem (s nímž má čtvrtou dceru Paige).
Schopnosti - molekulární fixace (hlavně mrazení). Když čekala Phoebe, měla předtuchy.
Životopis - matka Prue, Piper, Phoebe a Paige. Své čtvrté dítě - Paige (22.8.1977), její narození držela v tajemství i před Staršími. Nechtěla, aby vznikly zbytečné komplikace. Dítěte se vzdala chvíli po jeho narození. Nechala jí v kostele s dečkou a poprosila jeptišku, aby jí dali křestní jméno začínající na písmeno "P". Věděli o tom jen Sam a její maminka. Byla zabita vodním démonem (utopil jí). Přestože je mrtvá, stále existuje jako duch, kterého sestry občas vyvolají. Nevyvolávají ji sice tak často, jako babičku, ale občas ano. Směla se zúčastnit Pipřiny svatby a po celou dobu měla hmotné tělo.

Ostatní členové rodiny
Jak sestry vyslovují v těch nejhorších chvílích, mezi jejich předky patří také Astrid, Helena, Laura a Grace. Díky jejich vyslechnutí při proneseném kouzel, se objevily a pomohly zničit Zdroj. Tyto ženy byly velmi silné a mocné čarodějky. Jejich rodová spojitost navazuje také na Warrenovic linii. Jejich životy a jejich síly nám však zůstávají neznámé.
Podle Patricie Halliwellové je její dcera Phoebe pojmenována po její oblíbené tetě. Pravděpodobně by to mohla být sestra z otcovi strany.
Podle Phoebe Halliwellové patřila pohovka z domu, jež je v podkroví jejich tetě Pearl. Objevily se takové spekulace, že by to mohla být matka jedné ze tří sestřenek (1920).
Podle Piper Halliwellové mají sestry pratetu Sylvii. Zřejmě z Viktorovi strany. Mimo jiné byly také zmíněny členové rodiny jako: prateta Reva, strýc Dave, teta Julie či bratranec Jeff.
Janice Halliwellová není z rodu Halliwellů, ale přesto je příbuzná sester Halliwellových. Je to sestra Allana Halliwella.
Leo se zmínil, že mezi Wyattovi příbuzné patřili také Huber, Milton a Clarence. Prý to byla jména pocházející z rodu Warrenů.

Victor Bennett
Epizoda - ve vícero epizodách
Narozen - nezveřejněno
Zemřel - stále žije
Vztah - otec Prue, Piper a Phoebe
Stav - rozvedený s Patty Halliwellovou, vdovec po démonce Doris
Schopnosti - žádné
Životopis - jeho postavu ztvárnil původně Tony Denison, později James Read. Je to otec Prue, Piper a Phoebe. V roce 1976 se rozvedl s jejich matkou Patricií Halliwellovou, ještě když byla děvčata malá a ponechal je v péči jejich matky a později babičky. Jeho dcerky po vzoru své matky zdědily nadpřirozené schopnosti. Victor byl proti tomu, aby mohly schopnosti volně užívat, protože chtěl, aby jim byl dopřán normální život. Po většinu jejich života byl nepřítomný, takže se jim dost odcizil. Nejvíce mu jeho nezájem zazlívala Prue. Ačkoli se občas objevil ve městě, odmítala se s ním sejít a nechtěla s ním mít nic společného. Nenavštívil sestry po mnoho let - dokud se opět neshledaly v domě v roce 1998 (v té době získaly zpět své síly). Původně chtěl ukrást Knihu stínů, protože nechtěl, aby se sestry staly čarodějkami. V epizodě "3x10 We All Scream For Ice Cream" se s děvčaty hodně sblížil. Koncem třetí série se stýkal se všemi sestrami jakoby nic. Dokonce se dostavil na Pipřinu svatbu a bral Lea i poté co zjistil, že je Světlonoš. Na začátku čtvrtého období zjistil, že měla Patty se Světlonošem Samem dítě (dceru Paige). Postupem času se s Patty - coby duchem smířil. Victor hodně cestoval kvůli práci, a tak sestry navštěvoval pouze příležitostně. V roce 2003 navštívil Piper se svou novou ženou. Bylo to v době, kdy se měl Piper narodit syn Wyatt. Doris byla krásná žena, ale Victora pouze využívala - chtěla získat Wyatta, ale naštěstí ji sestry včas zabily.
V budoucnosti se velmi sblíží se svým vnukem Chrisem (synem Piper). Když sestry navštívil, zrovna u nich byl Chris z budoucnosti, a tak se Victor dozvěděl, že mu bude v budoucnu velkou oporou. Také se dozvěděl, že v budoucnosti Piper zemřela, když bylo Chrisovi 14 let. Vezme si do opatrovnictví oba dva Pipřiny syny - Wyatta i Chrise v období, kdy musí sestry zfalšovat svou smrt na konci 7. období.

Samuel Wilder
Epizoda - 2x08 P3 H2O, 5x08 Sam I Am a 8x07 The Lost Picture Show
Narozen - nezveřejněno
Zemřel - zemřel, když zachraňoval sestry od vodního démona. Vrátil se opět jako Světlonoš.
Vztah - otec Paige
Stav - milenec Patty
Schopnosti - přenášení, léčení
Životopis - Hraje ho herec Scott Jaeck. Dříve byl přiřazen jako Světlonoš k Patty Halliwellové. Zamilovali se do sebe a to rozbilo manželství Patty a Victora. Patty s ní otěhotněla a porodila mu dcerku Paige. Kvůli pravidlům Starších bylo přísně zakázáno, aby měl Světlonoš jakýkoli poměr se svým svěřencem (tedy čarodějkou). Proto se museli jejich dcerky vzdát. Když se Patty pokoušela zničit vodního démona, zkoušel jí Sam odradit. Ona si nedala říct, a tak zemřela. Sam upadl do deprese a vzdal se svého poslání Světlonoše. Pomáhal sestrám zničit démona, jenž zabil jejich matku, ale padl jako jeho další oběť. Před svou smrtí ho však stihl zneškodnit. To zemřel podruhé. Nakonec byl opět povolán jako Světlonoš a dokonce se setkal s dcerou Paige. Postupem času k sobě našli cestu a nyní jsou opravdu otec a dcera.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář