Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie podsvětí

6. 2. 2008

V podsvětí žije většina všech nepřátel, proti kterým sestry kdy stály. Je ekvivalentem pekla z křesťanské, nebo Tartaru z antické mytologie.

Zdroj všeho zla
Od počátku věků stál v čele Podsvětí a všeho zla velice mocný démon, prvotní zlo, které si říkalo Zdroj. Žil dlouho, ale po nějaké době stejně zemřel. Jeho nástupci si od té doby říkají jeho jménem, Zdroj všeho zla. Každý z nich vládl určitou dobu, dokud nebyl zničen jiným démem, který potom zaujal jeho místo.
Veškerou moc nový Zdroj přijímal vždy při korunovaci, starobylém obřadu, při kterém do těla démona vstoupil sám První Zdroj a tímto způsobem se znovu obrodil.

Korunovace Zdroje
Nový Zdroj se objevuje přibližně jednou za 500 let. Aby byl všemi uznán, musí projít obřadem, který se nazývá korunovace. Démon, který je zvolen Zdrojem se musí dotkonout Grimmoiru, Knihy stínů zla, a složit přísahu. Přísaha je vlastně kouzlo, které reinkarnuje prvotní Zdroj a předá tomu současnému veškerou sílu. Po tomto aktu je provedena lidská oběť.

Cole Turner - Balhazar
Postava Colea Turnera naprosto otřásla existencí podsvětí. Po té, co byl Zdroj zničen, Seera, věštkyně, předala pomocí propasti sílu Zdroje Colovi. Ten se tak stává pomalu novým Zdrojem.
Je prvním Zdrojem v historii podsvětí, který má lidskou polovinu a je schopen lásky. Přináší tedy do čela podsvětí nový vzduch. Aby se ubránili rostoucí moci čarodějek, rozhodne se k dosud nemyslitelnému činu. Vytvoří jakousi frakci démonů, která sdružuje všechny vůdce podsvětí a zabraňuje jim tak, aby se zabíjeli mezi sebou.
Cole navíc do vedení přináší nový prvek. Před korunovací pojal za ženu jednu z čarodějek, Phoebe Halliwellvou a tak se z ní stala Pekelná královna, první a jediná v histroii podsvětí.
jenže přes novinky, které do vedení podsvětí vnáší, je brzy zničen.

Seera a Coleův syn
Věštkyně Seera dlouho stála v pozadí a sloužila několika Zdrojům. Teprve potom, co byl zničen Cole a zanechal po sobě potomka, rozhodla se vystoupit z ústraní a postavit se do čela celého podsvětí.
Unesla Phoebe a Piage a přijala Phoebino magické dítě do svého lůna a stala se tak neporazitelnou a velice mocnou. Přenesla se na Korunovaci a vzala s sebou i Phoebe a Paige v kleci, ve které jejich moc nefunguje, aby se staly lidskou obětí ke korunovaci a aby tak ona (Seera) dala zlu nový základ. Tím že ale sestry přivolaly Piper, zničily Seeru i její dítě kouzlem moci tří. Vedení bylo zlikvidováno do jednoho, Zdroj zahuben a Grimmoire odnesen do skály v Andách.

Coleův návrat a Rada Moudrých
Poté, co se Cole vrátil z pekel, chtěl získat Phoebe. Když se mu to nepodařilo, rozhodl se vrátit se zpět do čela podsvětí. Nepřijal však titul Zdroje, ani nebyl korunován. Chtěl získat Nexus a přenést podsvětí na zem, ale jeho plány byly překazeny čarodějkami.
Když poté Cole zemřel, nikomu nebylo jasné, jak se to stalo, ale jedna věc byla téměř okamžitá. Stejně jako po zničení Seery se v podsvětí rozpoutal obrovský boj o moc, ze kterého vzešly jako vítězní démoni, kteří se do čela postavili jako Rada Moudrých.
Není jasné, kolik jich bylo, nebo kdo byl členem, ale o dvou se ví. První z nich byla démonka sídlící na démonském tržišti, Crone. Nenechala se poučit a opět se postavila proti čarodějkám a znovu prohrála. Tím druhým byl démon zvaný Zankou. V době vlády Rady nebyl nijak víznamný, ale jeho čas se blížil.

Zankou
Zankou začal budovat svou kariéru jako člen Rady Moudrých. Potom, co byla zničena Crone, jeho důležitost začala stoupat. Není přesně známo kdy, ale zřejmě během roku po Cronině smrti, vyhlásil Nový pořádek a nechal se znovu korunovat Zdrojem všeho zla. Není známo, jak se dosvěděl, kde je ukryt Grimmoire, ale zjevně ho našel.
Používal znalosti, které poznali jeho předchůdci a znal chyby, které uděli všichni, kdo se pokusili zničit čarodějky před ním, a poučil se z nich. Po obrovské námaze se mu podařilo ukrást Knihu stínů a použít ji proti setrám. Získal jejich dům a pohltil moc Nexu. Jenže sestry provedly nejsilnější kouzlo ve své histrii a zničily ho i s Nexem.

...::A příběh stále pokračuje::...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář