Jdi na obsah Jdi na menu
 


Historie nebes

6. 2. 2008
V seriálu se ani jednou neobjevil název míst, kde žijí Starší, ale je nanejvíš pravděpodobné, že je to ekvivalent křesťanského nebe, popř. ráje.

Zrození Starších
Historie dobra se začala vyvíjet poté, co byla rozdělena prvotní magická síla. Zatímco zlo ovládl démon Zdroj, do čela dobra se postavilo několik mocných magických tvorů, kteří se nazývali Staršími. Není jisté, jestli to bylo ve stejné době, ale je pravděpodobné, že velmi záhy po založení koncilu Starší vytvořili skrytou zemi, do které mohli pouze oni. (pouze pomocí transportu Starších)

První světlonoši
Jenže ani oni nebyli, podobně jako jako démoni, nesmrtelní. Po nějaké době museli vyřešit problém s tím, kdo bude dobru vládnout po nich. A tak začali shánět někoho na své místo. Vybírali si mrtvé lidi, kteří zachránili alespoň jeden lidský život, které vzali z rukou Anděla smrti a začali je cvičit k obrazu svému. A tak vznikli první učedníci starších, dnes známí jako světlonoši.
Hlavním úkolem světlonošů, bylo chránit jim svěřené lidi, tzv. svěřence (nejčastěji čarodějky). Měli k tomu schopnost, kterou nikdo jiný nemá, dokázali léčit. Ti nejlepší světlonoši se po smrti některého svého nadřízeného, tj. Staršího, stávali Staršími a dál učili nové a nové světlonoše.

Souboj s Titány, část 1.
Jenže tento stav netrval věčně. Po dlouhé době, kdy se Starší stále střídali ve vedení světa, přišla na svět velká zkáza. V oblasti Středomoří se objevily velice silné bytosti, Titáni. Moc Starších proti nim nic nezmohla, a tak museli několik smrtelníků vybavit neuvěřitelnými schopnostmi, aby ten boj vybojovali za ně. V čele smrtelníků byl řecký chlapec, jménem Zeus. Prohlásil se za boha, ale neměl sílu na zničení Titánů a tak je za pomoci Starších uvěznil do ledu.
Jenže Diovi, stejně jako dalším "bohům" se nové schopnosti líbily a odmítly se jich vzdát. Prohlásili se za bohy a donutili lidi, aby je uctívali.
Doba temna a vznik Tribunálu
Ani Starší, ani démoni neměli sílu, aby Bohy porazili a tak vyčkávali. Zůstávali ve stínu a jejich vláda nad světem byla ohrožena.
Jenže když víra lidí v bohy upadla, využili Starší příležitosti a s démonskou pomocí, a pomocí starodávné mocné síly, později zvané jako propast, bohy o jejich moc připravili.
Jenže síla Prpasti se vymkla kontrole a málem zlikvidovala veškerou světovou magii. Dobro a zlo se museli znovu spojit a Propast zastavit.
Dobro i zlo zjistili, že ačkoliv jsou odvěkými nepřáteli, je nutné se na vládě nad světem spolupodílet. Vytvořili proto čtyřčlennou radu, zvanou Magický tribunál, která měla řídit svět a uchovat magii v tajnosti. na svém prvním zasedání se tribunál jednohlasně shodl, že Propast bude uklizena na pohřebiště a budou jí hlídat obě strany.

Temnonoši
Obrovskou zkouškou bylo pro dobro vytvoření temnonošů. Temnonoši byli vyšlechtěni z krve světlonošů v podsvětí ještě před založením Tribunálu. Měli jediný úkol. Hledat světlonoše a zabíjet je. Na dlouhou dobu byli temnonoši jedinou zbraní, kterou podsvětí proti světlonošům měli.

Založení magické školy
V 19. století začalo lidí rapidně přibývat a tak muselo přijít i víc světlonošů. Jeden Starší, jehož jméno není známo, vykouzlil za pomoci svého učedníka, světlonoše Gideona, ukryté místo, tzv. magickou školu, kde byli původně cvičeni nový světlonoši. Poté, co školu převzal Gideon, učení se otevřelo širokému spektru hodných magických bytostí od skřítků a víl až po emptaiky, šamany a v neposlední řadě taky čarodějky a kouzelníky.

Změna zákona o svěřencích
Už v dávných dobách bylo zakázáno, aby světlonoš měl jiný, než pracovní poměr se svým svěřencem. Pokud se něco takového stalo, bylo to zřejmě bez vědomí Starších. První vztah, o kterém se Starší dozvěděli, byl milostný vztah čarodějky Patricie Halliwellové a světlonoše Sama Wildera. Poté, co se to Starší dozvěděli, byli rozzuřeni a Sama zbavili funkce. I Patty brzy zemřela.
Byl až jiný vztah, láska světlonoše Leonarda Wyatta a Piper Halliwellové, který zlomil odpor Starších. Jejich láska byla tak silná, že se dokonce zasadila o zrušení Zákona o svěřencích a další světlonoši měli volné ruce.

Souboj s Titány, část 2. Po tom, co jistý démon probudil Titány z věčného spánku v ledu, rozhodli se Titáni se Starším pomstít. Aby to mohli udělat, potřebovali jejih přenos, aby se dostali do jejich země. Někteří Starší přežili jejich útok, ale hlavní zásluha za přežití Koncilu patří Leonardu Wyattovi, který propustil Božskou sílu a obdaroval jí sestry. Piper posléze Titány navždy zničila a z Lea se stal Starší.

... A příběh stále pokračuje

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář